A A A

Tak , to już powoli koniec realizacji naszego projektu "Rewolucje w kuchni z Babcią czyli kuchnia i komputery" dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach Programu Generacja 5.0 Wkrótce nasze podsumowanie .


 

Tym razem na powietrzy czyli jak bezpiecznie, mądrze i smacznie grilować. Na naszym grillu pojawiły się oprócz  mięs także warzywa.

   

 


 

27.04.2019  to kolejny dzień naszego projektu  - "Rewolucje w kuchni z Babcią czyli kuchnia i komputery".

Tym razem poznawaliśmy tajniki zdrowego i dobrego jedzenia. Co i jak jeść by być zdrowy? to pytania na które szukaliśmy odpowiedzi.

Jak zrobić zdrowy i dobry koktajl, napój? w formie warsztatu.

 

Spotykamy się 11.05.2019 - tym razem będzie komputerowo


 

 

Kolejne spotkanie to realizacja czegoś naprawdę nowego. Tym razem poznawaliśmy, realizowaliśmy warsztat którego celem było wykonanie deseru potocznie zwanego galaretki 3D. Warsztat prowadziła nasza wolontariuszka Magdalena Gac. Każdy uczestnik naszego projektu miał możliwość wykonania własnego deseru. W naszych warsztatach gościliśmy Panią Dyrektor naszej szkoły Panią Marzannę Adamczuk.

W części komputerowej mogliśmy poznać przykładowe portale, platformy i kanały związane z kuchnią. Uświadomiliśmy sobie także zagrożenia jakie można spotkać korzystając z internetu.


 

„Rewolucje w kuchni z Babcią czyli kuchnia i komputery” projekt realizowany przez Fundację Czasoprzestrzeń trwa.

W ramach działań projektowych grupa  40 osób realizuje samodzielnie zaplanowane działania w kuchni i pracowni komputerowej.  Całość oparta  jest o zasadę współpracy międzypokoleniowej i potrzebę uczenia się od siebie nawzajem.

W tą sobotę (09.03.2019) był: tort warzywny, naleśniki , pierogi, deser owocowy, pizza, tortilla,  w pracowni komputerowej uczyliśmy się podstaw, obsługi klawiatury i myszki rysując i pisząc.

Na zakończenia zajęć usiedliśmy i podsumowaliśmy działania  wspólnie rozmawiając i nawiązując bliskie relacje.   Zaplanowaliśmy także kolejne spotkanie,  tym razem odbędą się warsztaty z robienia galaretek 3D i pracy samodzielnej  na komputerze   w  oparciu o z instrukcją .

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w Konkursie Generacja 5.0

Wszystkie działania projektu dzięki życzliwości Pani Dyrektor są realizowane na terenie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem. Dziękujemy !


 

  

 

Uwaga! Uwaga! Informujemy, że dziś  09.02.2019 w Szkole Podstawowej w Husynnem rozpoczęliśmy nasze rewolucje. Spotkały się dwa pokolenia. Ponad 30 osób przystąpiło do realizacji projektu łączącego kuchnię i pracownię komputerową, garnki i komputery, gotowanie i klikanie. W czasie spotkania: poznawaliśmy się,  ustalaliśmy zasady, zakres działań oraz ustalaliśmy terminy kolejnych spotkań. Kolejne spotkanie  9.marca 2019 roku. W planach: naleśniki, pizza, sałatki, desery i pierogi oraz budowa i podstawy pracy z komputerem a więc jeżeli chcesz  napisz …. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

(zdjęcia)


 

Fundacja Czasoprzestrzeń zaprasza młodych i aktywnych (wiek od 13 do 18/19 lat) do udziału w realizowanym przez nią projekcie „Rewolucje w kuchni z babią czyli kuchnia i komputery”.

 

Projekt obejmuje zajęcia w soboty - raz, dwa razy w miesiącu w okresie od lutego do czerwca 2019r. Zajęcia obejmować będą:

- warsztaty kulinarne w czasie których nasi seniorzy uczyć będą młodych podstaw gotowania,

- warsztaty nowych technologii - w czasie których młodzi uczyć będą seniorów: podstaw pracy z komputerem, obsługi aparatu fotograficznego, korzystania z sieci www ,

- konferencję na temat prawidłowego i  kreatywnego żywienia,

- spotkania integracyjne przy wspólnym stole oraz komputerach.

Wszystkie zajęcia realizowane będą w Szkole Podstawowej w Husynnem.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikat ukończenia podstaw kursu: kulinarnego i komputerowego oraz upominki projektowe.

Zgłoszenia do dnia 09.2019 za pośrednictwem adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Prosimy o przesłanie następujących danych: imię nazwisko miejscowość zamieszkania adres mailowy lub telefon jako kontakt.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 lutego 2019 w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem.

 

Realizacja działań dofinansowana ze środków Fundacji BGK (Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w Konkursie Generacja 5.0)

 

   

„Rewolucje w kuchni z Babcią czyli kuchnia i komputery” - nowy projekt Fundacji Czasoprzestrzeń.

Zapraszamy osoby w wieku 50+ i młodzież do 18 roku życia. Planujemy: konferencję dietetyczną, warsztaty kulinarne i kurs komputerowy W projekcie planujemy uczestnictwo dwóch grup wiekowych po 20 osób. Działania oparte będą o wymianę doświadczeń i integrację obu grup. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Ogłaszamy nabór. Zapraszamy osoby powyżej 50 roku życia i dzieci w wieku od 13 do 18 lat.  Zgłoszenia można dokonać wysyłając swoje imię, nazwisko , wiek i miejscowość zamieszkania na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 lutego 2019 w godz. 10.00 – 12.00 w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem.

Projekt  dofinansowany ze środków Fundacji BGK  w Konkursie Generacja 5.0