Fundacja Czasoprzestrzeń

"Niebiesko"

Nasz projekt - zapraszamy do udziału.

 

Fundacja Czasoprzestrzeń rozpoczyna realizację działań w ramach projektu : „ Siła Wolontariatu – Czasoprzestrzeń buduje swój potencjał”. Projekt uzyskał dofinansowanie w konkursie grantowym w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2". Nasza propozycja zajęła wysokie 19 miejsce na liście dofinansowanych projektów. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

W ramach projektu podejmujemy działania zmierzające do rozwoju aktywności  zgodnie z zasadami wolontariatu. Zachęcamy do pracy nad sobą i dla innych. Zrealizujemy pięć spotkań w miejscowościach : Hrubieszów, Strzyżów, Husynne, Kobło, Czerniczyn. Grupa 15 wolontariuszy weźmie udział w szkoleniu i sprawdzi swoje umiejętności w praktyce organizując specjalne spotkania z aktywnością. W szkoleniu może wziąć udział każdy kto chce się rozwijać i zmieniać świat. Nabór zostanie ogłoszony 14.06.2017  a zakończony 30.06.2017  i będzie miał charakter otwarty.

Interesuje Cię nasz projekt skontaktuj się z nami This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Surviwal Bushcraft zaproszenie

 Fundacja Czasoprzestrzeń

zaprasza na

I Nadbużański biwak  „SURVIVAL BUSHCRAFT” (poziom podstawowy)

realizowany w ramach projektu „Bushcraft moja Czasoprzestrzeń”.

 

Biwak odbędzie się: od 16.06.2017 od godz. 16.00   do 18.06.2017 do godz. 16.00

Miejsce bazy, noclegu: Harcerska Stanica Hufca Hrubieszów w Starosielu,  zajęcia - teren w okręgu 100 km

 Uczestnikami biwaku mogą być osoby pełnoletnie oraz młodzież która ukończyła 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodziców)

 

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania , kontakt telefoniczny i mailowy należy przesłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. do 02.06.2017 . Każdy zgłaszający się otrzyma drogą mailową potwierdzenie zgłoszenia i dodatkowe szczegóły.

 

Każdy uczestnik musi zabrać na biwak rzeczy potrzebne do samodzielnego przetrwania w terenie leśnym przez 48 godzin.

 

Koszt biwaku to 40 zł. W tym: miejsce na nocleg, opał na ognisko, bieżąca woda, ciepłe posiłki obiadowe gotowane wspólnie na ognisku z produktów zapewnionych przez organizatora, ubezpieczenie, udział w zajęciach, certyfikat ukończenia zajęć.

Wpłaty należy dokonać w terminie 5.06.2017 do 09.06.2017

 

Szczegóły na www.czasoprzestrzen.wolit.pl

Pytania – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

regulamin


 

Dzień Flagi w Czasoprzestrzeni

2 maja 2017 wspólnie z ZHP Hufiec Hrubieszów realizowaliśmy projekt "Jesteśmy biało - czerwoni". Na terenie naszych Przyjaciół - Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem odbyła zię zbiórka - spotkanie. Wspólnie poznawaliśmy historię, symbolikę flagi, fragmenty Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, robiliśmy biało - czerwone flagi, śpiewaliśmy piosenki harcerskie i bawiliśmy się pląsami. Poznawaliśmy także cmentarz wojennego w Husynnem, gdzie zostawiliśmy zrobione przez siebie flagi. Spotkanie zakończył wspólny posiłek  zupa z "kociołka" przygotowany przez nasze Mamy  oraz tradycyjny harcerski krąg.

Dziękujemy wszystkim którzy byli z nami, cieszymy się, że było nas tak dużo, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. (zobacz zdjęcia)


 

Życzenia - Wielkanoc 2017

Z okazji świąt Wielkanocnych 2017 wszystkim obserwującym, spotkanym, pomocnym, zaangażowanym,  jak również tym komentującym, zniechęcającym, życzymy pogody ducha, radości, nadziei na lepszy czas i bardziej sprzyjającą przestrzeń.

Fundacja Czasoprzestrzeń.


 

Świeciliśmy na niebiesko - Podziękowanie

 

 

Fundacja Czasoprzestrzeń serdecznie dziękuje za udział w ogólnopolskiej akcji „Polska na niebiesko”.

2 kwietnia 2017 wspólnie zaświeciliśmy dla osób z autyzmem.

W dzisiejszym zapędzony świecie tak ważne wydaje się myślenie o innych i szacunek dla siebie nawzajem. Jak się okazało ważne jest także pozyskiwanie wiedzy , uczenie się siebie nawzajem i wspólne spędzanie czasu.

Wspólnie z nami w niedzielny wieczór zaświecili:

ZHP Hufiec Hrubieszów

Urząd Miasta Hrubieszów

Urząd Gminy Hrubieszów

Hrubieszowski Dom Kultury

Gminy Ośrodek Kultury w Wołajowicach

Szkoła Podstawowa i. Tadeusza Kościuszki w Husynnem

Świetlica w Koble

Świetlica w Moroczynie

Ochotnicza Straż Pożarna w Koble

oraz 29 miejsc , domów prywatnych

W ramach akcji odbyły się  również warsztaty z „niebieskiej majsterki” realizowane w harcówce ZHP Hrubieszów, zajęcia animacyjne w Parku Miejskim w Hrubieszowie oraz specjalne spotkanie – warsztaty w  szkole w Husynnem. 

Podziękowanie kierujemy także do naszych Wolontariuszy to właśnie oni byli pomysłodawcami i realizatorami wszystkich działań  „niebieskiej czasoprzestrzeni”.

Dziękując już dziś zapraszamy za rok! (zobacz zdjęcia)